כן - והרבה מעבר לכך.
"מיינדפולנס" (או "קשיבות") מאפשרת להשיג מודעות גבוהה יותר לתהליכים הקוגניטיביים והרגשיים שמתרחשים במיינד. את הכלי הזה אנחנו מפתחים ומשכללים עוד ועוד, עד שיהפוך לחד, ממוקד ועוצמתי ככל האפשר. הוא ישמש אותנו להבנת טבעה האמיתי של המציאות, לטיהור הנפש מאשליות ומטראומות עבר, ולצבירה של תובנות עמוקות שיובילו אותנו אל היעד האולטימטיבי: חוויה יציבה ומתמשכת של סיפוק מלא, אושר אמיתי, ושלווה פנימית איתנה, שעומדת בעינה גם לנוכח טלטלות היומיום.
מדובר במדיטציית ויפאסנה כפי שלימד אותה גאוטמה הבודהה, בשילוב מדיטציית שאמאטה. בלב הצד המעשי של התרגול נמצא טיפוח שיטתי של תשומת-לב לתחושות הנשימה (אנפאנה) ולתחושות הגוף באופן ישיר. את התרגול מחזקים הסברים מפורטים, ששופכים אור על מה שמתרחש במיינד בזמן התרגול, מסייעים לזהות גורמים שמאתגרים את השמירה על קשב ממושך ויציב, ומציעים פתרונות יעילים (רעיוניים ומעשיים) להתמודדות עימם.
חד משמעית - כן. אין צורך בחיי נזירות או בבידוד ממושך מהעולם. האופי היעיל, הבהיר, הממוקד והמעשי של הנחיות השיטה מאפשרים לך להפיק את המיטב מהזמן שמוקדש למדיטציה גם במקביל ללימודים, עבודה וחיי משפחה.
כפי שהרמת משקולות מחזקת את שרירי הגוף ותרגילי מתיחות מגדילים את גמישותו, כך גם מדיטציה מאמנת את המיינד והופכת אותו לשליו וממוקד. זהו תהליך טבעי המבוסס על התנסות ישירה, שיעילותו הוכחה מחקרית ע"י המדע. אין הוא מצריך אמונה דתית, וגם איננו סותר אותה. אם יתרגלו היטב ובחריצות, הן המאמין האדוק והן האתאיסט הספקן יוכלו להצליח במדיטציה ולקצור את פירותיה הרבים.

הנסיון הקודם שלך במדיטציה הוא דבר נפלא ונכס רב ערך.
ההנחיות המדוייקות של The Mind Illuminated יוכלו לקדם את התרגול שלך הלאה במהירות וביעילות, לשחרר מעצורים סמויים שהאטו אותך בעבר, ולאפשר לך לחוות את המצבים המדיטטיביים הגבוהים אליהם טרם הגעת. זוהי הזדמנות לעשות צעד ענק קדימה, ולגלות את הרווחים הגדולים ביותר שמדיטציה יכולה להביא אל תוך חייך.

מדיטציה עשוייה להיות משלים רב ערך לטיפול פסיכולוגי, אך לא תחליף. אם האתגרים הרגשיים בחייך גדולים ומשמעותיים, הסיוע והליווי של איש מקצוע חשוב מאין כמותו. הוא יהווה גורם תומך לעיבוד החוויות, הזיכרונות והתובנות, שיעלו בזכות טיהור-הנפש אשר מתרחש בתרגול המדיטטיבי. יש להדגיש כי מפגשי המדיטציה אינם נחשבים "טיפול", וכן כי המורה איננו פסיכותרפיסט.
שתיים מההתחייבויות אותן לוקחים כאשר נרשמים להרפתקה, הן לשבץ את המדיטציה במקום גבוה בסדר העדיפויות ולהגיע לכל מפגשי הקבוצה. על מנת להפיק את המירב מהחוויה יש להשתתף בכולם, מתחילתם ועד סופם. יחד עם זאת, במקרים בהם קיימים אילוצים שלא ניתן להמנע מהם, ניתן להשתתף במפגש באופן חלקי, בתיאום עם המורה ובאישורו.
אם ברצונך להשתתף אך מצבך הכלכלי אינו מאפשר זאת, צור קשר וביחד נמצא את הפתרונות.